Polecane Produkty

Aktualności

Promocje

Dostawcy

Wirus Zika - zestawy PCR do wykrywania wirusa

 

W ostatnich tygodniach odnotowano rozprzestrzenianie się wirusa Zika i wzrost zakarzeń tym wirusem.

http://www.paho.org/hq/index.php?option=com_content&view=article&id=11585&Itemid=41688&lang=en

 

1 lutego WHO ogłosiło, że istnieje globalne zagrożenie wywołane wirusem Zika.

http://www.paho.org/hq/index.php?option=com_content&view=article&id=11640&Itemid=135&lang=en

 

Wirus Zika jest flawiwirusem przenoszonym przez komary. Jest to wirus RNA odkryty stosunkowo dawno temu (1948) w Afryce. Jest on przenoszony przez komary Aedes. Największe ogniska wirusa obecnie znajdują się w Brazylii, Kolumbii, Salwadorze, Panamie i Republice Zielonego Przylądka. Turyści odwiedzające kraje, gdzie występuje dużo zakażeń mogą być nosicielami wirusa.

Uważa się, że wirus Zika doprowadza do wzrostu przypadków mikrocefalii u noworodków. Podejrzewa się, że może mieć związek z występowaniem zespołu Guillaina i Barrego wywołującego paraliż u dzieci i dorosłych z osłabionym układem odpornościowym, a w skrajnych przypadkach śmierć. U kobiet ciężarnych wirus może przedostać się do płodu, wywołać wady wrodzone, np. mikrocefalię i doprowadzić do śmierci dziecka.

U 80% ludzi zarażenie przebiega bezobjawowo (kobiety w ciąży mogą nie wiedzieć, że są zakażone), jeśli jednak wystąpią są to takie objawy jak gorączka, bóle stawów, wymioty, biegunka, czerwona wysypki wokół oczu itp.

Obecnie istnieje kilka dostępnych narzędzi diagnostycznych. Posiadamy w swej ofercie gotowe do użycia zestawy PCR przeznaczone do wykrywania wirusa w próbkach materiału ludzkiego i u komarów. Technologia PCR ma tę zaletę, że jest bardzo czuła i wysoce specyficzna dla tego wirusa. Obecnie zapobieganie to jedyna możliwość obrony przed wirusem Zika, ponieważ w obecnej chwili nie ma dostępnego skutecznego lekarstwa, ani skutecznej szczepionki. Leczenie polega na zmniejszaniu nasilenia objawów!

 

ER-0360-02 Zika Real Time RT-PCR Kit 25 testów / zestaw
ER-0360-01 Zika Real Time RT-PCR Kit 25 testów / zestaw

 

Lista produktów powiązanych z wirusem Zika ...